kontakt

BYĆ KOBIETĄ...

BYĆ KOBIETĄ...
    W Soleckim Centrum Kultury prężnie działa klub Być kobietą...Podczas czwartkowych kwietniowych spotkań panie uczyły się zdobień szkła metodą decoupage, dzięki wskazówkom kosmetyczki p. Marty Szmigiel, dowiedziały się jak prawidłowo dbać o twarz, jakich kosmetyków używać. Punktem kulminacyjnym było nałożenie każdej uczestniczki spotkania, profesjonalnej maski nawilżającej. Panie poczuły się jak w salonie piękności.  A już 21 kwietnia o godz 17:30 zapraszamy na spotkanie z mieszkanką Solca Kujawskiego panią Magdaleną Brzezińską – podróżniczką po Indiach i Pakistanie, która podzieli się swoimi wrażeniami z tych pięknych krajów.Zapraszamy chętne panie do przyłączenia się do klubu Być kobietą... i wspólnie z nami ciekawie, aktywnie i w miłej atmosferze spędzić czas.i 60+ - rozsmakowani w życiu”,Panie z „KLUBU KOBIET” oraz młodzież z sekcji teatralnej SCK.   


SCK
SCK
SCK14-04-2016; 14:42

BEZPIECZNY SENIOR

BEZPIECZNY SENIOR

4 kwietnia 2016r. o godz. 15.00 starsza sierżant Małgorzata Tworek spotkała się w Soleckim Centrum Kultury z grupą seniorów, którym w bardzo ciekawy sposób opowiedziała, a także pokazała na filmikach dydaktycznych o sposobach jakimi posługują się przestępcy, aby nas oszukać i wykorzystać. Poruszyła również zagadnienia bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, w szczególności na często używanym przez osoby starsze rowerze.

14-04-2016; 14:26

X SPOTKANIE KLUBU KOLEKCJONERA

W piątek 8 kwietnia 2016 r. w Soleckim Centrum Kultury odbyło się X spotkanie Klubu Kolekcjonera. Tematem przewodnim spotkania było kolekcjonerstwo kart pocztowych ze szczególnym podkreśleniem jego wyjątkowej atrakcyjności z powodu wielkiego zróżnicowania tematycznego. Zaprezentowano także mini wystawę znaczków pocztowych o tematyce wielkanocnej – autorem wystawki, którą można obejrzeć w holu Soleckiego Centrum Kultury jest Kazimierz Porębski. Pomimo jubileuszowego charakteru, spotkanie zasadniczo upłynęło w roboczej atmosferze. Oprócz tradycyjnie owocnych „prac” klubowych omawiano szczegóły organizacyjne następnego przedsięwzięcia Klubu Kolekcjonera – „Majówki Hobbystów” połączonej z kiermaszem staroci, która odbędzie się na terenie SCK 02 maja br.

Następne spotkanie Klubu już 22 kwietnia br. Zaprasza Piotr Czarnecki

14-04-2016; 14:22

SPOTKANIE KOLESIÓW. LASKOWNIK I PRZYJACIELE

W niedzielny wieczór 10 kwietnia na scenie Soleckiego Centrum Kultury wystąpiły legendy polskiego kabaretu: Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz
i Grzegorz Tomczak, a akompaniował im Michał Ruksza.

Skecze dotyczyły wielu sfer życia: rodziny, pracy, patriotyzmu oraz oczywiście polityki. Program trwał prawie dwie godziny i został nagrodzony przez solecką publiczność gromkimi brawami na stojąco.14-04-2016; 14:08

MAJÓWKA HOBBYSTÓW

MAJÓWKA HOBBYSTÓW


Soleckie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 2 maja 2016 roku w godz. 12.00-18.00 na otwartą imprezę plenerową pod wspólnym hasłem „Moje Hobby” połączoną z kiermaszem staroci i rozmaitości. Podczas naszej „majówki” pragniemy stworzyć mieszkańcom naszego miasta możliwość poznania, ale i zaprezentowania wszelkich możliwych rodzajów zainteresowań i sposobów spędzania czasu wolnego – od rozmaitych form kolekcjonerstwa, zbieractwa, rękodzieła czy twórczości artystycznej, po zainteresowania inspirowane sportem i rekreacją, motoryzacją, lotnictwem, cyklistyką i każdym innym przejawem naszego życia.

Przybyli na naszą „majówkę” napotkają wiele atrakcji – m. in. usłyszą muzykę soleckich wykonawców, ale sami także będą mogli zaprezentować własne umiejętności na stanowisku karaoke; będą mogli obejrzeć wystawy malarstwa w Galerii Homo Faber SCK oraz prace plastyczne dzieci w Szklanej Kuli, ale także będą mogli spróbować własnych sił i stanąć za sztalugami korzystając z rad „dyżurujących” plastyków z SCK; będą mogli zasiąść za kierownicą ciekawego pojazdu i zajrzeć pod jego maskę, a także wymienić, sprzedać lub zakupić szereg ciekawych różności – od zabytków i staroci, po zabawki, herbatę i watę cukrową.

Impreza odbędzie się wokół Soleckiego Centrum Kultury – zainteresowanych stołami dla własnych prezentacji oraz miejscami wystawienniczymi prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem SCK - tel. 52 387 01 57.

Serdecznie zapraszamy na majową herbatkę z „SoCKiem”.

CZEKAMY NA PAŃSTWA ZGŁOSZENIA.14-04-2016; 14:03

Zabawy Literkami

plakat13-04-2016; 13:36

Uwaga Uwaga!

Uwaga Uwaga!

16 kwietnia odbędzie się TYLKO JEDEN

spektakl "Panda i przyjaciele" teatru z

Ukrainy o godzinie 16:00!Osoby, które zakupiły bilety na godz.

 12:00 prosimy o przyjście na godzinę

16:00 16 kwietnia, lub kontakt

telefoniczny 52 387 01 57 / 600 308 931.Za utrudnienia przepraszamy.13-04-2016; 13:23

7 Kwietnia

7. kwietnia w Soleckim Centrum Kultury zaprezentowały się dwa zespoły teatralne oraz wernisaż prac plastycznych dzieci pod kierunkiem Agaty Bądzielewskiej oraz młodzieży z warsztatów z rysunku i malarstwa Dagmary Lewandowskiej. Na deskach naszej sceny grupa teatralna "Dla mnie bomba" w składzie: Natalia Lewandowska, Zosia Miliszkiewicz, Kacper Woźniak, Kinia Karwowska, Justyna Ostrowska, Zuzia Łuczak, Julia Miłek, Asia Zdanowicz, Ola Nawrocka, Vanessa Guzikowska i Tamara Kubacka; wystawiła autorski spektakl pt "Wielki Wifi". Następnie na scenie premierowo grupa "Improwizacje" w składzie: Julka Przybylska, Wiktoria Sikorowska, Wojtek Żurek, Nicola Herman, Dawid Fabiszak, Kinga Najzer, Monika Siedlecka, Martyna Przybylska, Marta Doligalska, Magda Nowakowska i Patrycja Kużaj; wystawiła komedię pt "Casting". Oba spektakle młodzież przygotowała pod kierunkiem instruktorki Kasi Kubackiej. Przedstawienia zostały entuzjastycznie przyjęte przez ponad 70 osobową publiczność. W najbliższym czasie planujemy ponownie się przed państwem zaprezentować.   


SCK
SCK
SCK13-04-2016; 10:37

AKTYWNI 60+ - rozsmakowaniu w życiu

   10 kwietnia  2016r. seniorzy biorący udział w projekcie „AKTYWNI 60+ - rozsmakowaniu w życiu „ wybrali się do Kujawsko – Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu na koncert pt. OSIECKA#KRAJEWSKI” GROCHOWICZ.Poetka, wokalistka i aktorka Agnieszka Grochowicz zmierzyła się   z twórczością jednego z najbardziej twórczych i wzruszających duetów w historii polskiej piosenki – Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Utwory dwójki niezapomnianych artystów Grochowicz wykonała w nowych aranżacjach wraz z  triem krakowskich muzyków jazzowych – Antonim Dębskim, Dawidem Rudnickim oraz Damianem Niewińskim. W programie  znalazły się zarówno piosenki znane szerokiej publiczności, takie jak np. Kołysanka dla Okruszka czy Uciekaj moje serce, jak i te mniej znane będące niejednokrotnie interesującym odkryciem dla słuchaczy .Mieliśmy również okazję obejrzeć dzień wcześniej otwartą ,bardzo ciekawą wystawę prac znanego gdańskiego artysty : ceramika, rzeźbiarza , rysownika i malarza – Kazimierza Kalkowskiego.
Zadanie „AKTYWNI 60+ - rozsmakowani w życiu” jest współfinansowane ze środków Gminy Solec Kujawski   


SCK
SCK
SCK
SCK, Aktywni na emeryturze nie rezygnują z życia!, wsparcie zadania12-04-2016; 14:21

Gigusie Zapraszamy

plakat

Więcej ...

12-04-2016; 14:02

<< poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 następna strona >>

Content Management Powered by CuteNews