kontakt

Archiwum 2008

Wiadomości zamieszczone na stronie głównej w 2008 roku. Chwilowo brak części zdjęć z tego okresu.


Przeglad jaselek

18.01.2008. 18:46

Protokół z obrad JURY w dniu 7 stycznia 2008 roku w Soleckim Centrum Kultury na IV Przeglądzie Jasełek i Małych Form Teatralnych o Świątecznym Nastroju "Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY".



Jury w składzie:

  • S.M. Ewa Harasymiuk - Siostra Służebniczka BDNP,
  • Jadwiga Hajdamowicz - nauczyciel polonista,
  • Anna Sułkowska - aktor Teatru "SZLABAN".


Po obejrzeniu następujących przedstawień:

  • Grupa "MOTYLE" - odział integracyjny
    Przedszkole Publiczne "PROMYCZEK"
    /p. Małgorzata Kempińska, p. Ewa Michalak-Wiecha/,
  • Grupa "SMERFY"
    Przedszkole Publiczne "PROMYCZEK"
    /p. Teresa Szczęśniak, p. Małgorzata Kaczan/,
  • "NIE TYLKO W BETLEJEM"
    Klasa 0a - Szkoła Podstawowa nr 4
    /p. Renata Biniarz/,
  • "OPOWIEŚĆ ŚWIATECZNA"
    Klasa 0b, 0c - Szkoła Podstawowa nr 4
    /p. Seweryna Blachowska, p. Mirosława Wojciechowska/,
  • "JEST TAKI DZIEŃ..."
    Grupa "BRATKI" - Przedszkole Niepubliczne "REKSIO"
    /p. Iwona Boczkaja/,
  • Uczniowie z klas I, III, V
    Szkoła Podstawowa nr 4
    /p. Izabela Wiśniewska, p. Katarzyna Karłowska, p. Kamila Kossowska/,
  • "KRÓLEM JEST BÓG"
    Grupa "CHOCHLIKI" - Świetlica - Chrośna
    /p. Irena Gruchot, p. Iwona Łukaszewska, p. Barbara Dolińska, p. Justyna Szopiera, p. Halina Król/,
  • "CHRYSTUS PRZYSZEDŁ POKÓJ DAĆ ŚWIATU"
    Dziecięca Grupa Teatralna "KURTYNKA"
    Soleckie Centrum Kultury
    /p. Tomasz Rudny/,
  • Grupa teatralno-muzyczna "Zefirek"
    Zespół Szkół nr 1
    /p. Agata Wiemann, p. Kamila Jaworska, p. Grażyna Lewandowska/,
  • "POLSKIE KOLĘDOWANIE"
    Ruch "Światło-Życie" - Parafia NSPJ
    /p. Martyna Michalak, p. Tomasz Rudny/
  • "NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE"
    Koło Teatralne - Gimnazjum Publiczne nr 1
    /p. Katarzyna Bochat, p. Anna Kacperek/
  • "ZAMIAST..." - Drama Bożonarodzeniowa
    "Express TeaTR"
    Soleckie Centrum Kultury
    /p. Tomasz Rudny/,
  • Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
    /p. Jacek Łabuszewski/.


Przyznało następujące wyróżnienia:

  • "NIE TYLKO W BETLEJEM"
    Klasa 0a - Szkoła Podstawowa nr 4
    /p. Renata Biniarz/,
  • "CHRYSTUS PRZYSZEDŁ POKÓJ DAĆ ŚWIATU"
    Dziecięca Grupa Teatralna "KURTYNKA"
    Soleckie Centrum Kultury
    /p. Tomasz Rudny/,
  • "POLSKIE KOLĘDOWANIE"
    Ruch "Światło-Życie" - Parafia NSPJ
    /p. Martyna Michalak, p. Tomasz Rudny/,
  • "ZAMIAST..." - Drama Bożonarodzeniowa
    "Express TeaTR"
    Soleckie Centrum Kultury
    /p. Tomasz Rudny/.



Wyróżnione grupy wezmą udział w I Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Małych Form Teatralnych o Świątecznym Nastroju "Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY", który odbędzie się 17 stycznia 2008 roku o godzinie 9:00 na, który serdecznie zapraszamy.
Podczas Powiatowego Przeglądu Jasełek wystąpi także 11 grup z powiatu bydgoskiego.


Grant Danone

08.01.2008. 22:42

Soleckie Centrum Kultury, a konkretnie dyrektor Regina Osińska wzięła udział w 4 edycji programu Grantowego Danone. Jej projekt napisany i namalowany pt. "Na wierszyki i klopsiki zaprasza Pan ART MARCHEWKA", znalazł się w gronie laureatów, a konkurencja była ogromna (z całej Polski wpłynęło ponad 300 projektów).
Dzięki temu w Solcu Kujawskim możemy w czasie ferii zrealizować projekt związany dożywianiem dzieci i młodzieży i umożliwić im wszechstronny rozwój – wiedzy, umiejętności i zainteresowań oraz zaktywizować środowisko lokalne.


Program - 16 Finał WOŚP

08.01.2008. 22:55



Program XVI Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
13 stycznia 2008 r.

8.00 - Odprawa wolontariuszy
12.00 - Loteria WOŚP

  • Sprzedaż „Orkiestrowych słodkości”
KONCERT WOŚP - 15.00 do 20.00
15.00– 16.00 - Koncert sekcji muzycznych prowadzonych przez instruktora - Tomasza Rudnego
  • ( Zespół „INWENCJA”, „SOLUŚ BAND”, Karolina Ogłoza )
16.00 - 16.30 - Koncert zespołu rockowego SCK -„MORPHEM HUS BAND”

w składzie:

Maciej Lewandowski, Sebastian Trzoska, Tomasz Pawlikowski.

16.30 - 16.40 - „ARTYSTYCZNA SŁODKA AUKCJA”
16.40 - 17.00 - Koncert Orkiestry OSP
19.50 - 20.00 - Mikołajkowy pokaz taneczny

w składzie

Marta Szmigiel, Dorota Szmigiel, Kasia Mróz, Dorota Kranke, Natalia Cichoń, Daria Stomska, Oliwia Gralewska, Paulina Downar, Kasia Raszkowska, Przemek Stachelek

17.00 - 18.00 Przywitanie POCIĄGU TVB – WOŚP ( dworzec PKP)
W trakcie przywitania na scenie SCK-Projekcja filmów z poprzednich Finałów WOŚP

18.00 - 18.20 - Koncert Zespołu „SOLECCZANIE”
18.20 - 18.30 - „ARTYSTYCZNA SŁODKA AUKCJA”
18.30 - 19.00 - Koncert zespołu rockowego THE NETURAL THING”

w składzie:

Jakub Pilut, Przemek Maj, Paweł Staszewski, Filip Michalski, Janek Kunt.

19.00 - 19.10 - „ARTYSTYCZNA SŁODKA AUKCJA”
19.10 - 19.15 – Pokaz taneczny – laureatki „Maratonu Tanecznego 2007r.”

w składzie:

Marta Szmigiel, Dorota Szmigiel, Kasia Mróz, Dorota Kranke, Natalia Cichoń, Daria Stomska, Oliwia Gralewska

19.15 - 19.25 – Występ grupy break dance „OVER STAGE” prowadzonej przez instruktora SCK - Karola Cherłkowskiego
19.25 - 19.30 - Pokaz taneczny - młodsza grupa taneczna prowadzona przez instruktora – Agnieszkę Najzer
19.30 - 19.35 - Pokaz taneczny - laureaci „Maratonu Tanecznego 2007r.

w składzie

Asia Jarmołowicz, Paulina Nawrocka, Marta Durda, Kornel Fysz, Bartek Gorczyński, Oliwia Wolińska, Milena Boncela.

19.35 - 19.40 - Pokaz taneczny mieszanej grupy wiekowej – sekcji tanecznej prowadzonej przez Agnieszkę Najzer
19.40 - 19.45 - Pokaz taneczny

w składzie:

Marta Szmigiel, Kasia Mróz, Dorota Kranke, Natalia Cichoń, Daria Stomska.

19.45 - 18.50 - Pokaz taneczny-starszej grupy wiekowej – sekcji tanecznej prowadzonej przez Agnieszkę Najzer
19.50 -20.00 - Mikołajkowy pokaz taneczny

w składzie

Marta Szmigiel, Dorota Szmigiel, Kasia Mróz, Dorota Kranke, Natalia Cichoń, Daria Stomska, Oliwia Gralewska, Paulina Downar, Kasia Raszkowska, Przemek Stachelek

20.00 - Światełko do nieba


Protokół - I Powiatowy Przegląd Jasełek i Małych Form Teatralnych

17.01.2008. 20:45

Protokół z obrad JURY podczas I Powiatowego Przeglądu Jasełek i Małych Form Teatralnych o Świątecznym Nastroju "Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY", który odbył się w Soleckim Centrum Kultury 17 stycznia 2008 roku.



Jury w składzie:

  • Pani Teresa Substyk
    - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Solec Kujawski,
  • Pani Mirosława Kajzer
    - Przewodnicząca Bydgoskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich,
  • Pan Adam Gajewski
    Redaktor Odpowiedzialny "Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej".


Po obejrzeniu następujących przedstawień:

„ROZŚPIEWAŁY SIĘ OBŁOKI”
Zespół „Przepióreczki” - Przedszkole nr 33 w Bydgoszczy -
p. Anna Gudaniec, p. Mariola Furmaniak

„JASEŁKA NA LUDOWO”
Grupa „Wiewiórki” - Przedszkole Samorządowe „Jarzębinka” w Brzozie
p. Małgorzata Kulesza,p. Ewa Nowicka

„NIE TYLKO W BETLEJEM”
Klasa 0 a - Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim
p. Renata Biniarz

„PODRÓŻ DO BETLEJEM” - spektakl lalkowy
Grupa 6-latków - Przedszkole nr 68 w Bydgoszczy
p. Ewa Bokota, p. Maria Dolińska

„DZIECI JEZUSOWI”
Grupa „Świetliki” - Szkoła Podstawowa nr 41 w Bydgoszczy
p. Grażyna Mężydło, p. Marzena Jelińska

JASEŁKA
Klasy V - Szkoła Podstawowa nr 25 w Bydgoszczy,
p. Barbara Kośnikowska, p. Małgorzata Kozińska, p. Agnieszka Pawlicka

„PODAJ RĘKĘ SWEMU BRATU”
JASEŁKA
Koło Dramatyczne Trzęsigruszki - Szkoła Podstawowa nr 25 w Bydgoszczy
p. Bogumiła Musiał, p. Ewa Rajpold

„KILKA SCEN O GODNOŚCI”
Grupa Wolontariatu „Wiatraka” - GPS
Centrum Kultury Katolickiej „WIATRAK” w Bydgoszczy
p. Sylwia Chruściel

„BOŻE NARODZENIE NA DWORCU PKP”
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 15 w Bydgoszczy
p. Danuta Kocikowska, p. Danuta Gruszka

„POLSKIE KOLĘDOWANIE”
Ruch „Światło-Życie” - Parafia NSPJ w Solcu Kujawski
p. Martyna Michalak, p. Tomasz Rudny

JASEŁKA
Koło „Miłośników teatru” - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy
p. Zenona Góra, p. Magdalena Donarska, p. Marzena Stośkiewicz, p. Anita Borowicz, p. Jerzy Olszewski

„SZCZĘŚCIE BOŻEGO NARODZENIA”
Klasa I b - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bydgoszczy
p. Joanna Draczyńska, p. Agnieszka Nowak

„ŚWIĘTA, ŚWIĘTA... I PO ŚWIĘTACH”
RAMMA - Centrum Kultury Katolickiej „WIATRAK” w Bydgoszczy
p. Katarzyna Lewandowska

Drama Bożonarodzeniowa „ZAMIAST...”
Express TeaTR - Soleckie Centrum Kultury
p. Tomasz Rudny

Przyznało nagrodę:

  • w kategorii: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
    I nagroda - Szkoła Podstawowa nr. 4 - klasa 0a - Solec Kujawski
    Wyróżnienie - Przedszkole nr. 68 - Bydgoszcz - Za kreację aktorską - Szymon Szawkowski

  • w kategorii: DZIECI W WIEKU SZKOLNYM
    I nagroda - Koło Dramatyczne Trzęsigruszki - Szkoła Podstawowa nr 25 w Bydgoszczy
    Za kreację aktorską:
    - Aleksandra Wojtczak Szkoła nr. 25
    - Beata Imbirska - "Świetliki"
    Za reżyserie - Bogumiła Musiał - Koło Dramatyczne


  • w kategorii: GRUPA MIESZANA
    I nagroda - „BOŻE NARODZENIE NA DWORCU PKP”
    Uczniowie z Zespołu Szkół nr 15 w Bydgoszczy
    Wyróżnienia -
    - Ruch „Światło-Życie” - Parafia NSPJ w Solcu Kujawski
    - Koło „Miłośników teatru” - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy
    p. Anita Barowicz za nastrojowość i piękny klimat
    Grupa Wolontariatu "Wiatraczek" GPS
  • w kategorii: Młodzież PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, DOROŚLI
    I nagroda - Centrum Kultury Katolickiej „WIATRAK” w Bydgoszczy
    Wyróżnienie dla Tomasza Rudnego i jego zespołu za piękne Słowa bez słów
    Wyróżnienie dla Moniki Parzęckiej - Express TeaTR Wyróżnienie dla Natalii Chrzomnickiej za anielski śpiew.

XIV Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Lalkowych

26.02.2008. 13:45

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy
Soleckie Centrum Kultury
zapraszają na
Wojewódzkie Konfrontacje
Teatrów Lalkowych
„PACYNKA”
6 marca 2008r.

Po raz pierwszy w Soleckim Centrum Kultury 6 marca 2008 odbędzie się piękny przegląd teatrów ze spektaklami wykorzystującymi techniki teatru lalek.

„Pacynka”- to konfrontacje dorobku artystycznego amatorskich teatrów lalek. W prezentacjach konkursowych od godz. 10,00 wystąpią teatry min. Drzycimia, Witkowa, z Nowej Wsi Wielkiej, z Osia, Torunia, Kamienia Krajeńskiego, z Grudziądza, z Nowego nad Wisłą, Nowej Wsi Wielkiej, Gostycyna, Obkasia.

Założeniem organizatorów jest również inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi.

Ważnym elementem tych spotkań jest również okazja do wymiany doświadczeń dla instruktorów, pedagogów i animatorów kultury w trakcie planowanego „FORUM DYSKUSYJNEGO”.

Profesjonalne jury po obejrzeniu 14 spektakli min. ”Jacka i Agatki”, ”Urodzin Księżniczki”, „Baśni o prawach dziecka”, „O krasnoludkach i kolorowych kulkach”, „Jak to wiosny szukano”, „O kozie rogatej” przyzna nagrody zespołowe i indywidualne.

Spotkanie lalkarzy zacznie się o godz.10,00 a ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród ok. godz.19,00. Maraton teatralny zakończą popisy sekcji artystycznych Soleckiego Centrum Kultury.

Zachęcamy do wspólnego świętowania w tak oryginalny sposób Dnia Teatru.


Protokół - XIV Wojewódzkie konfrontacje teatrów lalkowych „PACYNKA”

10.03.2008. 13:40

Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Lalkowych „Pacynka” odbyły się 6 marca 2008 r. w Soleckim Domu Kultury w Solcu Kujawskim i zgromadziły 12 dziecięcych młodzieżowych teatrów lalkowych działających w województwie kujawsko-pomorskim. Wystąpiły:

Teatr „ Michałki” z Witkowa, Teatr „Fantazja” z Nowej Wsi Wielkiej, Teatr „Chimera” z Osia, Teatr Lalek i Cieni „ Imagilandia” z Torunia, Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza, Teatr Lalek i Cieni „Baśniowy Świat” z Nowego nad Wisłą, Teatr „Maska” z Nowej Wsi Wielkiej, Teatr Lalek „Skrzaty” z Gostycyna, Teatr „Tęcza” z Obcasa, Domowy Teatr Lalek Rodziny Kekenmeister z Nowego nad Wisłą, Domowy Teatr Lalek Rodziny Rychlewiczów z Nowego nad Wisłą, Teatr „Na Żywo” z Nowej Wsi Wielkiej
XIV edycja „Pacynki skupiła około 200 wykonawców i towarzyszących im instruktorów i nauczycieli.

Jury w składzie:

  • Teresa Stępień Nowicka
    - aktorka (Teatr Dramatyczny im. Wiliama Horzycy w Toruniu),
  • Izabela Gordoń-Sieńko
    - aktorka (Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu),
  • Bożena Januszewska
    - artysta plastyk (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy,
  • Wiesław Kowalski
    - aktor (Bydgoszcz) – przewodniczący Jury.

Po obejrzeniu następujących przedstawień:

I. Nagrody indywidualne „ZA NAJLEPSZE KREACJE AKTORSKIE” otrzymują:
    1.Joanna Chełmowska – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    2.Marta Mueller – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    3.Mikołaj Niećko – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    4.Ewelina Kołtacka – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    5.Maria Drozdowska – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    6.Piotr Kossakowski - Teatr Lalek i Cieni „Imagilandia” z Torunia
    7.Agata Piasecka - Teatr „Michałki” z Witkowa
    8.Maciej Lewandowski – Teatr „Fantazja” z Nowej Wsi Wielkiej
    9.Filip Kaniasty - Teatr „Fantazja” z Nowej Wsi Wielkiej
    10.Joanna Bielawska – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    11.Katarzyna Wruk – Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza
    12.Magdalena Kekenmaister - Teatr Lalek i Cieni „Baśniowy Świat” z Nowego nad Wisłą
    13.Natalia Kekenmiester - Domowy Teatr Lalek Rodziny Kekenmeister z Nowego nad Wisłą

II. Nagrodę Burmistrza Solca Kujawskiego otrzymuje Teatr Lalek i Cieni „Imagilandia” z Torunia „za czystość formy, scenariusz i scenografię spektaklu” pt. „Odkrycie planety Gnomalia”

III. Nagrodę Starosty Bydgoskiego – album „Skarby Kujaw i Pomorza” dla Teatru Domowego Rodziny Rychlewiczów z Nowego (Agata i Katarzyna Rychlewiczówny)

IV. Nagrodę ufundowaną przez panią Poseł Teresę Piotrkowską – otrzymuje Teatrzyk Lalek „Miszmasz” z Grudziądza (wyjazd do teatru) „za ciekawe rozwiązania animacyjno-inscenizacyjne spektaklu – „Konik Garbusek”

V. NAGRODĘ GŁÓWNĄ Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy – otrzymuje Teatr Lalek i Cieni „Baśniowy Świat” z Nowego nad Wisłą „za czystość przekazu formy teatru lalkowego”,

Jury przyznało też Nagrodę Instruktorską dla Pani Bernadety Kiedrowicz „za poszukiwanie nowych treści w utworach dla dzieci” (Teatr „Tęcza” z Obcasa)

Upominki dla zespołów (słodkości, dyplomy, znaczki, pamiątkowe zdjęcia i imprezę towarzyszącą) uczestnicy otrzymali dzięki wspólnym staraniom Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy i Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim.

Serdeczne podziękowania Jury składa w imieniu wszystkich wykonawców wykonawców swoim własnym Dyrekcji i Pracownikom Soleckiego Centrum Kultury oraz seniorom z zespołu „Solecczanie” za okazaną gościnność sympatyczną atmosferę „Pacynki” 2008 !


KONKURS PLASTYCZNY

10.03.2008. 14:01

Soleckie Święto Tańca - „WIRUJ! - NIE ŚWIRUJ!” jest wspaniałym tematem dla plastyków amatorów. Dlatego właśnie ogłaszamy konkurs plastyczny na wykonaną w dowolnej technice i formacie pracę plastyczną wokół hasła: „Lepiej tańczyć, grać i śpiewać – niż pić, palić , ćpać i …umierać”. Do konkursu zapraszamy wszystkich uczniów soleckich szkół, ale nie tylko…Czekamy także na prace dorosłych plastyków amatorów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 19 kwietnia w trakcie koncertu galowego imprezy „ WIRUJ! – NIE ŚWIRUJ ! ”. Podpisane prace przyjmowane będą do 10 kwietnia 2008r. Informacje w SCK – tel. 052 387 9824


WOLNOŚĆ JEST DAREM BOGA - Cezary Ciszewski

10.04.2008. 12:55

Soleckie Centrum Kultury
zaprasza tych, którym nieobojętne są problemy współczesności
na kolejne spotkanie z cyklu
KANTOR WYMIANY MYŚLI

Tym razem gościem SCK będzie dziennikarz, reżyser nagradzanych filmów dokumentalnych, prezenter muzyczny, miłośnik Hip-hop`u, znany między innymi z programu "Muzyka łączy pokolenia" w TV3.

Cezary Ciszewski

POROZMAWIAMY O NARKOMANII I ALKOHOLIŹMIE, MŁODZIEŻOWYCH SUBKULTURACH, SZANSACH I ZAGROŻENIACH DLA MŁODEGO POKOLENIA POLAKÓW, A PRETEKSTEM BĘDZIE ZNAKOMITY – WIELOKROTNIE NAGRADZANY FILM WOLNOŚĆ JEST DAREM BOGA

Narkotyki wciągają jak bagno - to prawda stara i banalna, a jednak stale ktoś wpada w pułapkę z tą samą naiwną wiarą, że w każdej chwili, jeśli tylko zechce, będzie mógł się z niej wydostać. Wpadł w nią również autor tego filmu. Cezary Ciszewski - Ten mój film jest taką torpedą miłości do świata, którą wysłałem, kiedy zdychałem. Wiedząc, że to jedyne, co mogę pozostawić po sobie wartościowego. Myślę, że dzisiaj umierałbym dużo łatwiej, bo zdaję sobie sprawę, że zostawiam po sobie coś wartościowego

Film dokumentalny Wolność jest darem Boga, poza walorami natury artystycznej, posiada również wielki potencjał edukacyjny. Oddziałuje on bowiem bardzo mocno i wyzwala emocje. Jednocześnie pozbawiony jest całkowicie owego smrodku dydaktycznego, na który młody widz reaguje alergicznie. Tak więc, z całą pewnością, film ten może być dobrym narzędziem w walce z uzależnieniami.

Soleckie Centrum Kultury – 18 kwietnia 2008r.
godz 12.oo
w ramach tanecznego spotkania break dance
„Wiruj – nie świruj!”


ZAPRASZAJĄ: Soleckie Centrum Kultury i Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Solcu Kujawskim

 


dalej >>>