Jesteś tutaj: Start / Pracownia Rzeźby

Pracownia Rzeźby

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Pracownia RZEŹBY Zaprasza

Pracownia RZEŹBY Zaprasza

Poniedziałek-Czwartek 10.00 -17.00

 

Janusz May

... rzeźbą zajmuje się od 1979 roku. Od kilku lat jest instruktorem rzeźby w Soleckim Centrum Kultury, dla którego wykonał totem - logo SCK w drewnie lipowym (wys. 260 cm).Prace o tematyce sakralnej i świeckiej wykonuje przeważnie w drewnie lipowym i dębowym, czasem jest to olcha czy brzoza. W pracach J. May`a często pojawiają się sceny myśliwskie, rodzajowe, zwierzęta. Czasem pomysły czerpie z literatury (np. sceny z “Pana Tadeusza”). W swoim dorobku ma również rzeźby plenerowe (np. “Piast Kołodziej” w Kruszwicy). Realistyczne rzeźby o różnorodnej tematyce wykonuje na zamówienia indywidualne. Rzeźbiarz bierze udział w wystawach i konkursach ogólnopolskich i zagranicznych (Niemcy - Boizenburg, Szwajcaria - Thun). Jego prace cieszą się zainteresowaniem prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą. Niektóre z jego rzeźb sakralnych można obejrzeć w kościołach Bydgoszczy i okolic:

  • Parafia N. M. P. z Góry Karmel, Bydgoszcz, ul. Spacerowa 69 - droga krzyżowa (płaskorzeźby) - Chrystus na krzyżu - rzeźbiona rama do obrazu o wym. 330 cm x 260 cm -- rzeźby na konfesjonale
  • Kaplica Św. Alberta, wieś Występ k/Nakła - droga krzyżowa - figura św. Alberta (wys. 160 cm) - płaskorzeźby na drzwiach (“Siedem Sakramentów Św.”)
  • Parafia M. B. N. P., Bydgoszcz, ul. Ugory - pastorał z postacią Chrystusa
  • Parafia Pod Wezwaniem Św. Mateusza Bydgoszcz, ul. Skarżyńskiego - postać Chrystusa ukrzyżowanego wykonana w drewnie dębowym (wys. 300 cm).

Oficjalna Strona Artysty elementyrzezbione.pl

 

 

17 listopada 2016