kontakt

VI Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich Teatr Po Pracy

Organizatorzy przeglądu - Soleckie Centrum Kultury / Grupa Teatralna "Szlaban" SCK - pragną poznać, zaprezentować i zaprzyjaźnić się z amatorskimi teatrami wszelakich rodzajów, w których występują ludzie dorośli różnych zawodów i przekonań, dla których hobby i sposobem na życie jest teatr po pracy. To właśnie oni powinni stanowić większość obsady w prezentowanym spektaklu.

Aby wziąć udział w Spotkaniach, teatry powinny jak najszybciej. a najpóźniej do 30 kwietnia 2011 r. nadesłać kartę zgłoszenia [do pobrania na stronie internetowej SCK], zawierającą podstawowe dane o zespole i prezentowanym spektaklu (obsada, czas trwania – itp.), jego warunkach technicznych i innych potrzebach. Bardzo mile widziane będą kasety VHS lub CD/DVD z zapisem spektaklu. Pozwolą one organizatorom Spotkań, przekonać się o walorach spektaklu i na ułożenie programu, uwzględniającego atrakcyjny i dostosowany do soleckiej widowni godzinowy program spotkań. Nadesłane zdjęcia, plakaty i wycinki prasowe znajdą się w okolicznościowym wydawnictwie - programie. Organizatorzy Spotkań potwierdzą wpisanie spektaklu do programu festiwalu najszybciej jak to możliwe a najpóźniej do 6 maja 2011 r.

zloty szlaban

Spotkania odbędą się w sobotę 14 maja 2011 r. w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim i mają charakter jednodniowego przeglądu. Przegląd nie ma charakteru typowego konkursu, czy festiwalu. Nagrody przyzna jury złożone z publiczności, w którym zasiądą reprezentanci różnych środowisk naszego miasteczka. Będą oni obradować pod okiem znanego profesjonalisty. [W latach ubiegłych min. - Mariusz Puchalski, Andrzej Maria Marczewski, Jan Nowicki, Marek Siudym, Andrzej Kopiczyński, Olgierd Łukaszewicz].

Najlepsi aktorzy i reżyserzy otrzymają Złote Szlabany, honorowe dyplomy i nagrody. Główna Nagroda im. Mariana Fryszke, zmarłego wspaniałego aktora soleckiego Teatru Szlaban - zostanie przyznana za najlepszą kreację aktorską Spotkań.

Organizatorzy zapewniają także iście teatralną atmosferę, możliwość żarliwych dyskusji i dodatkowe atrakcje towarzysko-artystyczne. Za udział w spotkaniach członkowie grup teatralnych płacą po 25 zł. - w tym obiad. Dla osób towarzyszących możliwość zamówienia obiadów za 15 zł. Ilość obiadów należy podać w zgłoszeniu a wpłaty dokonać po przyjeździe do Soleckiego Centrum Kultury.

Spektakle będą grane na dużej scenie SCK o wymiarach ok. 8 na 10 metrów z widownią na 300 osób. Istnieją także możliwości zmniejszenia widowni i sceny w przypadku małych form i monodramów do 100 osób, lub grania na scenie przy zasłoniętej kurtynie dla 40/50 osób. SCK dysponuje profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem [aczkolwiek lepiej specjalne wymagania wcześniej skonsultować].

KARTA ZGŁOSZENIA *.pdf [pobierz]

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


VI Spotkania Teatrów Amatorskich
"Teatr po pracy"
Solec Kujawski - 14 MAJA 2011 r.

P r o t o k ó ł  z obrad Jury

Jury  VI  Spotkań Teatrów   Amatorskich - "Teatr po pracy" w składzie: Barbara Fryszke, Teresa Substyk i Marek Piwowski - po obejrzeniu następujących spektakli:

1. "Odlot" Inki Dowlasz - Teatr TEFF SCK Solec Kujawski - reż. Adrian Jakubowski
2. "Kartoteka" Tadeusza Różewicza - Grupa Teatralna MIMESIS - Grudziądz - reż. Wojciech Appel
3. "Agata"  Dany  Łukasińskiej  - Amatorski Teatr Dorosłych MOK Piotrków Trybunalski - reż. Bartosz Gumulec
4. "Wariacje Tuwimowskie" wg Juliana Tuwima - PZN Białystok Teatr   T-3 - reż. Agnieszka Możejko - Szekowska
5.  "Król umiera, czyli ceremonie" Eugene Ionesco - Studio Animacji Kultury Zgorzelec -Teatr SZAFA - reż. Aneta Ćwieluch
6."Z mężczyzną da się wytrzymać" wg Joanny Chmielewskiej / a - TAK czyli Amatorski Teatr Ambitnych Kobiet WOAK Białystok - reż. Ewa Jakubaszek
7. "Casablanca" wg "Wydmuszki" Marcina Szczygielskiego - Teatr SZLABAN SCK Solec Kujawski - reż. Piotr Szymański

postanowiło przyznać następujące nagrody:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ  IM. MARIANA FRYSZKE ZA KREACJĘ AKTORSKĄ -  OTRZYMUJĄ ex aequo: 
Radosław Kowalski za role w spektaklu Kartoteka Teatru Mimesis z Grudziądza ( 700 zł.) 

Julita Łobocka i Monika Kuchta za role w spektaklu Casablanca Teatru Szlaban Soleckiego Centrum Kultury ( po 700 zł.)


NAGRODĘ BURMISTRZA SOLCA KUJAWSKIEGO za kreację aktorską w wysokości 1.000,- otrzymuje Wojciech Appel za rolę w Kartotece Teatru Mimesis z Grudziądza.


Wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych przyznano:
 -  Zespołowi Teatru T-3 z Białegostoku za spektakl Wariacje Tuwimowskie,
 - Zespołowi Amatorskiego Teatru Ambitnych Kobiet z Białegostoku za spektakl "Z mężczyzną da się  wytrzymać",
 - Teatrowi Dorosłych z Piotrkowa Trybunalskiego za spektakl "Agata",
  - Agnieszce  Adamaszek i Małgorzacie Opas za role w Kartotece Teatru Mimesis z Grudziądza,

Solec Kujawski - 14 maja 2011r.