Informacje

Szanowni Państwo

Z radością i wzruszeniem donosimy wszem i wobec , że VI Europejski Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych – „Terapia Śmiechem” – odbędzie się !

Spotkajmy się 19 września 2008r. w Solcu Kujawskim, w małym życzliwym i uśmiechniętym miasteczku między Toruniem a Bydgoszczą.

Zapraszamy do udziału tych, którzy już u nas gościli i – jak mam nadzieję – z myślą o naszym Przeglądzie, przygotowują kolejny spektakl. Liczymy jednak także na spotkanie z nieznanymi dotąd artystami – amatorami z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, szkół i ośrodków specjalnych z całego kraju.

EUROPEJSKI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – „TERAPIA ŚMIECHEM’

…to parada zespołów teatralnych i estradowych osób niepełnosprawnych, którzy bawiąc się i przeżywając swój występ – bawią innych i dają im niecodzienne przeżycia – pozytywne wibracje.

…to także spotkanie wychowawców, terapeutów i wolontariuszy, zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, szukających nowoczesnych metod rehabilitacyjnych. Warsztaty „Terapii Śmiechem”, prowadzone przez fachowców bez wątpienia pokazują jak dotrzeć humorem, dowcipem i zabawą do ludzi wystraszonych i zdezorientowanych własną niemocą, często nawet nieuświadomioną … Uczestnicy warsztatów otrzymują zaświadczenia o ich odbyciu.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W VI „TERAPII ŚMIECHEM”…

…należy najpóźniej do 23 sierpnia 2008 r. nadesłać wypełnioną i potwierdzoną instytucjonalnie Kartę Zgłoszenia. Należy się spieszyć, bo w przypadku dużego zainteresowania lista gości może być zamknięta wcześniej! Kartę zgłoszenia można pobrać komputerowo z naszej internetowej strony: [tutaj] Tam znajdziecie także szczegółowy regulamin Przeglądu, a także wspomnienia z poprzednich edycji EPMFTON.

Zespoły przyjeżdżają na własny koszt instytucji delegującej. Ze swej strony zapewniamy smakowite posiłki i wszelaką życzliwą pomoc podczas trwania przeglądu, a także popisy gwiazd polskiej sceny kabaretowej. Naszych Niepełnosprawnych Gości przyjmujemy, oklaskujemy i nagradzamy, przyznając „Złote Beczki Śmiechu” i inne „odznaczenia” oraz dyplomy. Możemy także pomóc w załatwieniu noclegów w Solcu Kujawskim lub okolicy.

Prezentacje powinny udowadniać terapeutyczną moc śmiechu i nie powinny trwać dłużej niż 25 minut. Zostawiamy sobie prawo wyboru zgłoszonych propozycji i układ prezentacji. Zespoły zakwalifikowane zostaną poinformowane niezwłocznie telefonicznie.

UWAGA !

 

Konkurs jakiego jeszcze nie było!

 

[właściwie był, ale my jesteśmy uparci!]

 

NAJŚMIESZNIEJSZY BANK ŚWIATA!

 

Szukamy najbardziej szalonego, oryginalnego, rozpukowego i zaraźliwego śmiechu!

Nagraj swój śmiech – wyślij wraz z Kartą Zgłoszenia [ także do 23 sierpnia 2008r.] na „konto naszego Banku Śmiechu”. Jeżeli nasi eksperci [Jury Ponuraków] rozbawią się do łez –masz szansę na bank odebrać nagrodę – już 19 września w Solcu Kujawskim w Soleckim Centrum Kultury podczas…

VI EUROPEJSKIEGO PRZEGLĄDU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – „TERAPIA ŚMIECHEM”

Szanowni Państwo, to nie żart, a poważny konkurs w niepoważnym klimacie, ale z poważnymi nagrodami. Na dowolnym nośniku [płyta CD, płyta DVD, taśma magnetofonowa ] należy zarejestrować autentyczny śmiech indywidualny Waszego Podopiecznego, załączając do płyty czy taśmy metryczkę z następującymi danymi: 1. Imię i nazwisko śmiechodawcy, 2. Jego wiek, 3. Nazwa placówki i miejscowość

Wszystkie nagrania zostaną przesłuchane przez jury i 5 rechoto – śmiechów zostanie zakwalifikowanych do finału, podczas którego – 19 września – wybrane osoby będą musiały na scenie zaprezentować swój śmiech na żywo i bez łaskotania. Publika zdecyduje kto otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Mamy nadzieję, że za kilka lat nasz Bank Śmiechu będzie dysponował tysiącami rozchichotanych wkładów I OPANUJE ŚMIECHEM NIE TYLKO EUROPĘ!!!!

 

* * *

 

UWAGA!

 

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą specjalnie na okoliczność Naszego spotkania przygotowanej Maskotki Grupy – ŚMIECHUSIA’2008. To także, jeszcze jeden szalony …

 

SPECJALNY KONKURS.

W dniu imprezy jury wyłoni postać najbardziej pasującą do naszego spotkania, czyli najbardziej uśmiechniętą, zrelaksowaną i… szczęśliwą. Na najoryginalniejszego Śmiechusia a także na Wasze Credo, wpisane w kartę zgłoszenia czekają liczne nagrody rzeczowe.

Czekam na Was w Solcu Kujawskim.

 

Jestem przekonana, że będzie jeszcze śmieszniej i serdeczniej.

 

Wpadnij chociaż na chwilę i podziel się uśmiechem.

 

Prosimy o kontakt telefoniczny, e- mailowy lub pocztą tradycyjną. Rozwiejemy wątpliwości, prześlemy dodatkowe materiały i informacje, ustalimy warunki Waszego udziału.Serdecznie ZAPRASZAM
Pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku.

 

Autorka pomysłu –

 

Dyrektor Soleckiego Centrum Kultury
Regina Osińska

 

O każdej porze: 0/604 234 212

 

e – mail : reniaosinska@wp.pl

 

Dyrektor – Regina Osińska

 

tel.: 052 387 9810 fax. 052 387 9811

 

e – mail: centrumkultury@sck–solec.com

Soleckie Centrum Kultury
jest całkowicie przygotowane na przyjęcie osób na wózkach (podjazd, winda, wc…)

KARTA ZGŁOSZENIA [pobierz]